» » 3 Способу ощипать качку в домашніх умовах

3 Способу ощипать качку в домашніх умовах

Початківцю фермеру, який вирішив зайнятися розведенням домашніх качок, необхідно знати, що найскладніше, це не догляд за ними, а підготовка тушки після забою, зокрема - її обскубування.

Однак, якщо попередньо вивчити необхідну інформацію і грамотно застосувати її на практиці, то позбавлення птиці від пера не викличе істотних труднощів.

Правила забою птиці

Щоб на тушці не було пеньків, різати качок потрібно у віці 2-2,5 місяців, коли ще не загрубіло оперення. Якщо час упущено, і махові пера дозріли, необхідно дочекатися поки пройде ювенальна линька, і тільки потім здійснювати забій. В іншому випадку тушка матиме багато пеньків, які досить важко видаляються, пошкоджуючи при цьому шкіру птиці.

тушка

тушка

Перед тим, як зарубати качку, її припиняють годувати і ізолюють на 12-16 годин в окреме приміщення. Воду можна давати без обмежень. Після закінчення цього часу кишечник птиці очищається від залишків їжі і екскрементів, і вона готова до забою. Здійснюють його в наступній послідовності:

  • наносять удар по черепу молотком або іншим важким предметом з метою оглушення-
  • птицю підвішують вниз головою і пов`язують крила (для збереження форми тушки можна використовувати спеціальний металевий конус)-
  • качці перерізають сонну артерію і залишають в такому положенні на 20 хвилин, щоб стекла кров-
  • після проведення вищеперелічених маніпуляцій можна приступати до общипування та обробленні.

важливо! Слід врахувати, що птах після забою повинна повисіти в прохолодному місці 2-3 години. За цей час відбудеться застигання підшкірного жиру, і перо при общипування буде краще відділятися. До того ж з м`яса випарується зайва рідина, що зробить його більш ароматним.

При утриманні в якості домашньої птиці індоуток, умови забою ідентичні. Виняток становить те, що б`ють цих пернатих у віці 3 місяців, тобто трохи пізніше, ніж звичайних качок.

способи общіпування

Як же правильно ощипать качку, зберігши її товарний вигляд?

процес роботи

процес роботи

Відповідь проста - необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Смикати пір`я потрібно невеликими пучками. Рухи руки повинні бути різкими. Якщо плавно тягнути перо, то пошкоджується шкіра птиці.
  2. Великі пір`я видаляють у напрямку їх росту. Дрібні можна висмикувати будь-яким зручним способом.
  3. Важливо стежити за цілісністю шкіри. Якщо з`явиться хоч один невеликий розрив, то вона почне розповзатися.
  4. Щоб дрібне перо і пух не розлітаються, тушку збризкують холодною водою і потім общипують. Залишки видаляють за допомогою тупого ножа.

Способи общіпування поділяються на два типи - сухе і гаряче. У кожного з них є свої плюси і мінуси. Переваги такі:

  1. Сухий спосіб простіше, ніж гарячий. Він не вимагає великої кількості пристроїв та інструментів. Після такого общіпування пір`я можна використовувати для набивання подушок або перин. Тушки качок мають товарний вигляд і придатні, як для продажу, так і для тривалого зберігання в холодильнику.
  2. Общипування з використанням гарячої методики дозволяє прибрати пір`яний покрив без особливих зусиль. При цьому пеньки практично відсутні. Цей спосіб важче в виконанні, проте, процес протікає набагато швидше.

Основні недоліки кожного зі способів:

  • суха методика - займає багато часу, залишаються пеньки, розлітається пух-
  • гарячий спосіб - можна обпектися, тушки довго не зберігаються, шкіра набуває червоного кольору, перо подальшого використання не підлягає.
Гарячий спосіб

Опаліваніе

Щоб вибрати найбільш підходящий варіант, найкраще випробувати кожен із способів особисто. Не важливо, який метод виявиться краще, головне, щоб не порушувалася технологія процесу.

Як ощипать сухим способом?

За допомогою це способу ощипать качку або індоуткі швидко не вийде, так як перо видаляється набагато важче, ніж при використанні гарячого способу. Але зате він досить простий. Буде потрібно вода, пінцет, тупий ніж і шматок тканини. Далі виконуються наступні дії:

  1. Тушка кладеться на підстилку, в якості якої підійде щільний матеріал або клейонка. Общипування краще проводити сидячи на невеликому табуреті і поставивши поруч тару для пір`я. Причому пір`я і пух збирають в різні ємності.
  2. Птицю общипують, дотримуючись певну очередность.Начінают з крил і хвоста, потім обробляють спину. Закінчують процес висмикуванням пера на грудині і шиї, де воно найбільш дрібне. Великі пір`я видаляють руками, невеликі - за допомогою пінцета.
  3. За допомогою ножа соскребают пух. Його залишки на тушці можна обпалити за допомогою паяльної лампи, газового пальника або просто потримавши тушку над відкритим вогнем. Головне - не пошкодити при цьому шкіру.
  4. Птицю промивають водою і висушують.
Готовий продукт

Готовий продукт

Обпалювати пух потрібно дуже швидко. При цьому потрібно обов`язково стежити, щоб шкіри стосувалася тільки верхня частина полум`я. Інакше, під впливом високої температури, шкіра отримає пріжогов і почне плавитися підшкірний жир, що істотно зіпсує вигляд тушки.

Гарячий спосіб з ошпарюванням

Цей метод застосовують тільки в тому випадку, якщо після забою качки пройшло не менше 4 годин. Він дозволяє досить швидко ощипать качку в домашніх умовах, необхідно лише заздалегідь підготувати потрібний інвентар, такий як:

  • велика каструля-
  • чайник або інша ємність для нагріву води-
  • великий і маленький пінцет-
  • тара для збору пір`я-
  • тупий ніж.

Щоб якісно провести обскубування, потрібно строго дотримуватися технології. Якщо все зробити правильно, то перо буде віддалятися без зусиль, а шкіра збереже цілісність. Поетапні кроки такі:

  1. У чайник наливають воду і нагрівають її до 80 градусів. До кипіння доводити не можна, так як при попаданні окропу на шкіру остання може лопнути.
  2. Качку поміщають в каструлю, тримаючи її вниз головою.
  3. Поливають гарячою водою проти росту пір`я, починаючи з хвоста і поступово охоплюючи всю тушку. Пір`яний покрив повинен пропаритися рівномірно.
  4. Каструлю заповнюють водою так, щоб вона покрила качку. Залишають в ній птицю на 15 хвилин. Після закінчення часу тушку виймають і приступають до общипування.
  5. Пір`я висмикують різкими рухами, намагаючись при цьому не пошкодити шкіру. Залишки пуху підчищають ножем.
  6. Заключний етап - обпалення. Потім тушку споліскують водою і витирають насухо.

Даний спосіб може виконуватися трохи інакше. Качку попередньо НЕ ошпарюють, а відразу занурюють в гарячу воду. Але в цьому випадку її тримають в каструлі не більш хвилини і далі проводять процес общіпування за вищеописаною технологією.

праскою

праскою

Гарячий спосіб з праскою і мішком

Цей нетрадиційний спосіб займає набагато більше часу, ніж попередні два, проте він дозволяє ощипать птицю найбільш якісно. Під впливом тепла розширюються шкірні пори, внаслідок чого перо стає більш податливим і легко висмикується, не пошкоджуючи шкірку.

Для общіпування даними способом знадобляться наступні атрибути: полотняний мішок, таз з гарячою водою і праска. Порядок роботи:

  1. Мішок поміщають в киплячу воду на 10 хвилин. Потім обережно виймають і ретельно віджимають.
  2. Тушку укладають в мішок, який щільно зав`язують і занурюють у воду з температурою близько 80 градусів. Через 5 -7 хвилин його дістають і, не виймаючи птицю, пропрасовують гарячою праскою.
  3. Після пропрасовування качку витягують з мішка і приступають до общипування.

Праска краще використовувати з отпарівателем. Тоді теплову обробку можна здійснювати за допомогою не тільки тепла, але і пара. Тривалість пропрасовування - не більше ніж 10 хвилин. Процес цілком здійснимо і без праски. В цьому випадку мішок з птахом тримають в гарячій воді 15 хвилин.

висновок

Общипування качки - завдання не з легких. Правильне застосування на практиці одного з перерахованих вище способів допоможе здійснити цю процедуру так, щоб зберегти товарний вигляд тушки.  


Переглядів: 180
    

Рекомендуємо також