» » `Просто випустіть пар` і ще купа секретів ідеальної вареної картоплі, рекомендованих моєю мамою

`Просто випустіть пар` і ще купа секретів ідеальної вареної картоплі, рекомендованих моєю мамою

Щоб варена шматочками картопля була сухою, розсипчастою і ніжною, в моїй родині вже кілька поколінь користуються цією хитрістю: зроби картоплі «пшшш» =)

Просто випустіть пар
Просто випустіть пар

Хитрість полягає в тому, щоб після того, як ви відварити картоплю і злили воду, відразу ж поставити каструлю на найбільший вогонь. Дно каструлі вмить нагрівається, а решта вода швидко випаровується з характерним шипінням - так виходить заповітне «пшшш». Як тільки звук закінчився (а він триває всього пару секунд) - знімаємо каструлю з вогню. Для закріплення ефекту можна злегка підкинути вміст каструлі, так як це роблять кухаря в фільмах =) Всі ці маніпуляції робляться для того, щоб просушити відварну картоплю і не допустити раскісанія нижнього шару. Словом, просто випустіть пар!

Раз вже я завела мову про відварному картоплі, поділюся ще парою хитрощів. Ці секрети не такі вже секретні, а, скоріше, справа смаку. Ми любимо картопля з великим вмістом крохмалю, на мій погляд він найсмачніший. 

Рекомендовано моєю мамою:

1. Вибираємо саму білу

Колір шкірки в цій справі - не головне. А головне - щоб серцевина була біла. Чим біліше картопля, тим більше в ній крохмалю. Саме він дає картоплі ту саму крихкість, яку ми так любимо, і справжній картопляний смак. А ось жовта картопля добре показує себе в смаженні.

Головне, що всередині - біла
Головне, що всередині біла

2. Кидаємо в киплячу воду

Ще один секрет про крохмалі. Якщо кидати шматочки картоплі в киплячу воду, то у них менше шансів віддати воді дорогоцінний крохмаль. В окропі він просто запечатується всередині шматочка і не виходить в воду.
 

3. Використовуємо мінімум води

Менше води наллємо - менше її картопля набере. Не знаю, чи так пояснюється ця дія або не так, але мама точно знає, що робить. А ми повторюємо за мамою: води наливаємо так, щоб вона ледве-ледве покривала картоплю.

4. Посолити відразу

Напевно, це потрібно для того, щоб картопля рівномірно просолилася (сіль дійшла до середини). звучить переконливо!

5. Додати цибулину

Для особливого смаку по-домашньому чистимо цілу цибулину, кидаємо до картоплі, варимо. Як все зварилася, цибулю необхідно викинути. Спробуйте, вам сподобається!

6. Не переварити

Розсипчастість розсипчастості ворожнечу. Якщо не хочемо вимушене пюре, то краще стежити за варінням. Ідеально - це коли наколюють на ніж шматочок, а він, плавно ковзаючи, з`їжджає по ножу.

7. Просушити

Це я ще раз нагадую, якщо ви забули, про що я писала на початку поста =)

8. Не шкодуйте масла

Домашнє вершкове - те, що потрібно!

Що може бути смачніше домашньої картопельки з маслом ?!
Що може бути смачніше домашньої картопельки з маслом?!

Картопля - тема цікава, тому я згадала ще кілька секретів про картоплю в мундирі. 

  • Розрізаємо бульби навпіл, щоб сіль пройшла в середину і щоб не було слизького ефекту від зайвого крохмалю - в даному випадку він нам зовсім не потрібний.
  • Лавровий лист - найкраща приправа до мундирів))
  • Якщо варимо на вінегрет, то не в одній каструлі з іншими овочами. Картопля вимагає уваги, поваги і лаврового листа (див. Пункт вище).
  • Не забуваємо випустити пар - тут це як не можна до речі.

Сподіваюся, мамині картопляні секрети вам знадобляться. Буду рада обговорити в коментарях ваші секрети варіння картоплі. Картопля всьому голова!
Переглядів: 59
    

Рекомендуємо також