» » Як їсти селеру: готуємо салати, перші і другі страви

Як їсти селеру: готуємо салати, перші і другі страви

Порадьте, як є селера? Останнім часом у мене почалися проблеми зі шлунком, та й нирки стали пустувати. Лікарі прописали мені щодня вживати селеру, але в поспіху я забув уточнити, в якому вигляді. Взагалі я зелень люблю, особливо кінзу, але цю культуру як-то спробувати не довелося.

як їсти селеруЯк відомо, зелень для організму приносить величезну користь. Тут і клітковина, і багатий склад мікроелементів, а також оригінальний смак і аромат. Це стосується і селери - унікальної культури, здатної не тільки вгамувати апетит, але і підлікувати. Завдяки вмісту в ньому вітамінів і мінералів селера часто використовують у народній медицині. Він служить своєрідним омолоджуючий засобом, вірніше, уповільнює старіння. Крім того, регулярне вживання культури може полегшити стан і допомогти в комплексному лікуванні деяких захворювань. До них відносяться нервові розлади, хвороби шлунка, нирок, проблеми з очима, тиском і судинами. У зв`язку з цим часто виникає питання, як є селера. Природно, що в лікувальних цілях найкраще використовувати свіжу пряність, але не варто забувати і про гастрономічною цінності рослини. Що ж можна зробити з селери і як його їсти?

Як їсти селеру: вершки або корінці?

Примітно, що у цього коренеплоду є їстівними всі частини. Листя додають в салати і консервацію. Соковиті довгі черешки послужать окремим блюдом або ж також знадобляться до салату. А кореневі сорти ще й порадують великими, ароматними плодами. Їх можна відварити або протушкувати.

Отже, як ми вже з`ясували, їсти селеру можна:

  • в сирому вигляді;
  • відварити плоди;
  • обсмажити надземну частину.

Крім того, для лікування також застосовується свіжовичавлений сік із зеленої частини рослини.

Як їсти селеру в сирому вигляді?

салат з селериЗ соковитих стебел виходить смачний салат, якщо їх порізати і заправити оливковою олією. Також до них можна додавати і інші інгредієнти: листя селери, сік лимона і спеції.

Ще черешки послужать чудовим гарніром, який можна їсти, вмочуючи в:

  • соуси;
  • крем-суп;
  • хумус (пюре з нуту);
  • арахісове масло;
  • заправки для салатів;
  • йогурт;
  • вершковий сир.

Як приготувати селера?

суп з селериТермічній обробці можна піддавати як плоди, так і зелень. Холодним зимовим вечором зігріє селеровому суп, зварений на м`ясному бульйоні з коренеплодів з додаванням вершкового масла.

Розм`якшити волокнисті стебла допоможе їх обсмажування в рослинному маслі. Так виходить оригінальний гарнір до макаронів або рису.

Ось він який - селера. З насиченим смаком і запахом, він здатний урізноманітнити меню, і ще принести користь для організму. Купуйте в магазинах тільки свіжі овочі або вирощуйте їх на своїй ділянці. І будьте здорові.

Відео про те, як зробити відбивні з селери


Переглядів: 77
    

Рекомендуємо також