» » Як заготовити і зберегти зелену цибулю на зиму

Як заготовити і зберегти зелену цибулю на зиму

Свіжа цибуля багатий на корисні мікроелементи. У замороженому, сушеному вигляді він зберігає менше корисних речовин, але як мінімум здатний поліпшити смак їжі. Тому є сенс заготовити зелень цибулі на зиму. Нижче ми наведемо основні рецепти заготовки зеленої цибулі.

Підготовка зеленої цибулі для зберігання

щоб зелень зберігалася довго і не псувалася, важливо правильно підготувати її до зберігання. Цей процес йде в кілька етапів. Починається він з вибору пір`я для зберігання. Вони повинні бути яскраво-зелені, без пошкоджень, ознак в`янення або жовтизни.У більшості випадків вони будуть шинкованной, тому з них треба прибрати залишки землі, а потім добре промити.

важливо! Лук повинен бути повністю сухим, тому після миття його кладуть на рушник і дають полежати хоча б годину.

Після того як пір`ячко добре обсохнути, їх нарізають, а далі використовують в залежності від обраного способу зберігання.

Однак якщо мова йде про звичайний зберіганні зелені в холодильнику, мити його не рекомендують, інакше він швидко зіпсується. Для цього способу зберігання його досить протерти від пилу. Якщо на ньому занадто багато налиплого бруду, пір`я миють в мисці з водою, відкидають на друшляк, дають стекти і розкладають для сушіння на рушник.

У питанні, як зберегти Зелена цибуля на зиму, не особливо важливий спосіб шинкування пір`я. Зазвичай він залежить від того, в яких блюдах потім нарізані пір`я будуть використовуватися. Скажімо, для соусів потрібна дрібна нарізка, а для борщів і супів - середня. для засушіванія лука його шаткують шматочками від 5 до 7 см. А якщо трапляються великі пір`я, їх спочатку розрізають уздовж. Важливо не подрібнювати його в кухонному комбайні.Перед початком заготовки треба визначитися, як зберігати цибуля зелена в домашніх умовах, від цього залежить і тара, в яку він буде складатися. Так, якщо він буде поміщений просто в холодильник, підійдуть звичайні пакети, сушений лук тримають в полотняних мішечках, засолювання і заготовки в маслі повинні знаходитися в скляному посуді, а для заморожування використовують пластикові контейнери.

Дізнайтеся, як заготовити на зиму зелений часник і яку користь для організму приносить цей продукт.

Зберігання зеленої цибулі в холодильнику

Ідеальним, простим і зручним місцем зберігання цибулі є звичайний холодильник. Як довго зберігати зелену цибулю в холодильнику? Якщо тримати в ньому нарізані пір`я при температурі 3-4 ° С, він не втратить свій товарний вигляд протягом 2-3 тижнів. Якщо ж температуру опустити до 0 ° С, то термін зберігання збільшиться до 1-2 місяців. Тримати овоч в холодильнику можна кількома способами.

У поліетиленовому пакеті

Цей спосіб дозволяє мати під рукою свіжу зелень протягом півтора місяця. Досить упакувати пір`я в поліетиленовий пакет, проколоти в ньому кілька дірочок для вентилювання і покласти його в холодильник на полицю для овочів.Є більш складний метод, але він підійде для пір`я, не відділених від цибулин. Щоб ним скористатися, необхідно видалити всі пожовклі і зіпсовані частини рослини, а саме занурити в воду. Тепер цибулини з корінням треба загорнути у вологу дрантя, зверху обгорнути папером і зав`язати стрічкою. Тільки після цього цибулю можна скласти в пакет в холодильнику. Такий спосіб дозволяє зберегти його свіжим протягом місяця.

Чи знаєте ви? Для довгого зберігання важливо, щоб на пір`я не потрапляла волога. Зазвичай, якщо помістити пакет відразу в холодильник, на ньому утворюється конденсат і вода неминуче потрапляє на зелень. Щоб цього не сталося, порожній пакет на деякий час кладуть в холодильник, щоб він охолов до температури всередині камери. Потім виймають, відразу кладуть цибулю і тут же його ховають знову в холодильник.

У скляній тарі

Миту і висушену зелень складіть в скляні банки, закрийте капроновими кришками і поставте в холодильник. У такому вигляді зелень близько місяця буде зберігати свіжий вигляд, аромат і корисні властивості.

важливо! У такому вигляді можна зберігати тільки цілу зелень, так як перегнути і надламана вона швидко псується. Тому підбирайте для банок тільки невеликі пір`я.

В папері

Зберігати зелену цибулю в холодильнику можна і загорнутим в папір. Так він зберігається протягом двох-трьох тижнів. Для цього овоч добре промивають і дають стекти воді. Потім загортають в чисту папір. Це не повинна бути газета, оскільки друкарський шрифт небезпечний для здоров`я.Можна взяти паперову серветку, яка не розповзається від води, або крафт-папір. Важливо лише, щоб вона не була вощеної. Згорток зверху обприскують з пульверизатора, ховають в пакет і залишають в холодильнику.

важливо! Зелень цибулі має різні терміни зберігання в залежності від способу заготовки. Так, засолювання зеленого пера цибулі на зиму дозволяє зберігати його до півроку, стільки ж зберігається цибуля, поміщений в масло. Сушений лук зберігає свої властивості два роки, а заморожений - максимум року.

Замороження зеленої цибулі

Більшість господинь вважають за краще використовувати для тривалого зберігання заморозку зелені. Зробити це досить просто. Свіжу і перебраний зелень миють під проточною водою і висушують.Після цього використовують один з трьох способів заморозки:

  1. Пір`я ріжуть і обсмажують на сковороді, поки вони не приготуються. Охолоджений цибулю складають в контейнери і заморожують. Обжарка і подальша заморозка надають овочу особливий смак, який він потім дарує всім стравам, в яких використовується.
  2. Пір`яний цибулю три хвилини витримують в киплячій воді, відкидають на друшляк і чекають, поки вода стече. Потім нарізають на шматочки потрібного розміру і утрамбовують в пластикові контейнери, які ставлять на заморозку.
  3. Вимиті і висушені пір`я нарізають невеликими шматочками і близько п`яти хвилин бланшують. Після цього відкидають на друшляк і чекають, поки цибуля не охолоне. Потім складають в пластикові контейнери і відправляють в морозильну камеру.

Читайте також про корисні властивості і застосування різних видів цибулі: ріпчастої, батуна, слизуна, шніт, шалот.

Сушка зеленої цибулі

сушка зелені - ще один спосіб зберегти корисний овоч надовго.Перед заготівлею його добре миють, нарізають і розкладають на чистому папері для просушки в теплому приміщенні. Слідкуйте за тим, щоб на заготовки не потрапляли прямі промені сонця, інакше в них зруйнуються всі корисні речовини. Якщо такого місця немає, цибулю можна прикрити іншим шматком паперу.

Визначити, чи достатньо підсох цибулю, можна розтерши його між пальцями. Коли він легко кришиться - досяг потрібного стану. Тепер його пересипають в банки, закривають кришками і зберігають при кімнатній температурі в сухому місці. Цей спосіб заготівлі займає близько тижня.

засолка зелені

Засолений лук використовують для супів, овочевих гарнірів, салатів.

Як засолити зелена цибуля? Беремо кілограм цибулі і добре моєму. Коли він висохне, шаткуємо і перемішуємо з 200 г солі. Отриману масу трамбуємо по скляних банках, щоб виділявся сік. Банки трамбуються щільно, але так, щоб зверху залишалося небагато місця для рослинного масла. Закриті поліетиленовими кришками банки зберігаються в холодному місці.

Ознайомтеся з найкращими рецептами заготовки на зиму кінзи, шпинату, щавлю, часнику, пастернаку, ревеню, зеленого горошку, хрону.

Як заквасити зелена цибуля

Ще один цікавий спосіб заготівлі зелені цибулі на зиму - закваска. Для цього підготовлені пір`я подрібнюють ножицями або ножем приблизно по два сантиметри в довжину і висипають в скляні банки шарами. Кожен шар пересипають сіллю.

Коли банку буде повна, її ставлять під гніт. Через два дні під ним повинен з`явитися розсіл. Якщо цього не сталося, додають трохи кип`яченої води або посилюють тиск. В такому стані цибулю повинен залишатися близько трьох тижнів.Після цього його можна використовувати в їжу, додаючи в бутербродні суміші, салати, м`ясні страви.

Дізнайтеся, як можна зберегти на зиму перець, помідори, кабачки, патисони, баклажани, огірки, спаржеву квасолю, гарбуз, маслюки, грузді.

Зелень в маслі

Якщо у вас достатньо місця в холодильнику для зберігання тари з заготівлею, цибулю можна зберігати, поміщеним в масло. Для цього підготовлену за описаним вище способам зелень шаткують таким розміром, який необхідний для подальшого використання.

Отриману масу розкладають по банках так, щоб приблизно четверта частина ємності залишалася незаповненою. Її доливають рослинним маслом, добре перемішують і закривають капроновою кришкою.Єдиний недолік такого зберігання - цибуля з олією підходить не до всіх страв. Зате так не менше півроку зберігаються всі корисні властивості зелені.

Чи знаєте ви? Всіма описаними вище способами можна заготовити і іншу зелень: петрушку, кріп, селера та інші.

Зелена цибуля - не тільки пряна добавка до багатьох страв, а й джерело корисних речовин в зимовий період. Існує багато способів, як зберегти його на зиму. У більшості випадків його зберігають в холодильнику в середньому близько півроку.


Переглядів: 196
    

Рекомендуємо також