» » Мед з пергою: в чому користь, як приготувати, як приймати

Мед з пергою: в чому користь, як приготувати, як приймати

Продукція бджільництва вкрай популярна і корисна. Крім звичного меду, сюди входять ще й прополіс, перга, маточне молочко, віск. Все це можна використовувати для лікування і профілактики різних хвороб.

У даній статті мова піде про мед з пергою: що це таке, як виходить перга, що входить до складу, як застосовувати її і що можна вилікувати за допомогою меду з пергою.

Мед з пергою

перга - це ферментована пилок квітів. Бджола збирає пилок і зволожує її слинних секретом. Потім волога пилок поміщається в стільники і закупорюється медом і воском. Після цього починається процес ферментації під впливом слини бджіл. І через 10-14 днів перга готова.

Чи знаєте ви? Про цінність цього продукту говорить той факт, що друга назва перги - «бджолиний хліб». Бджоли годують їй личинок, щоб ті швидше росли і ставали до ладу.

Зазвичай її реалізують в трьох видах:

  • разом з сотами;
  • гранули (після видобутку з сот);
  • разом з медом.

Склад і калорійність продукту

Точний склад цього дорогоцінного продукту описати практично неможливо - настільки багато там корисних речовин, вітамінів і мінералів. Найчастіше завдяки ферментації цих речовин більше, ніж в пилку. Наприклад, вітаміну С більше в два рази.

Калорійність меду з пергою

Продукт має високу енергетичну цінність.

У таблиці вказано кількість кілокалорій різних обсягів продукту.

кількість продукту Маса в грамах калорійність
1 ч. / Ложка 12,0 31,0 ккал
1 ст. / Ложка 35,0 90,4 ккал
200 мл 260,0 671,66 ккал
250 мл 325,0 839,58 ккал

Вам буде корисно дізнатися як перевірити мед на натуральність і чи повинен мед цукор.

вітаміни

До складу входять майже всі відомі і необхідні людині для нормальної життєдіяльності вітаміни.Ось орієнтовний вміст вітамінів:

Найменування вітаміну Зміст в 100 г продукту % Від рекомендованої добової норми
Вітамін B1 (тіамін) 0,010 мг 0,333%
Вітамін B2 (рибофлавін) 0,03 мг 1,25%
Вітамін B3 (пантотенова кислота) 0,1 мг 1,0%
Вітамін B6 (піридоксин) 0,1 мг 3,33%
Вітамін B9 (фолієва кислота) 0,015 мг 7,5%
Вітамін C (аскорбінова кислота) 2,0 мг 2,0%
Вітамін H (біотин) 0,04 мкг 0, 018%
Вітамін PP (нікотинова кислота) 0,2 мг 1,0%

Мінеральні речовини

До того ж до вітамінів до складу цього продукту входить і безліч мікроелементів.Зокрема, такі:

Найменування мінералу Зміст в 100 г продукту % Від рекомендованої добової норми
Fe (залізо) 0,8 мг 5,33%
Ca (кальцій) 14,0 мг 1,4%
K (калій) 25,0 мг 1,25%
Mg (магній) 3,0 мг 0,86%
Mn (марганець) 0,034 мг 0,85%
Na (натрій) 25,0 мг 0,55%
S (сірка) 1,0 мг 0,125%
P (фосфор) 18,0 мг 0,55%
Cl (хлор) 19,0 мг 0,42%
I (йод) 0,002 мг 1,0%
Co (кобальт) 0,0003 мг 0,15%
Cu (мідь) 0,059 мг 2,95%
F (фтор) 0,1 мг 2,22%

співвідношення БЖУ

І ще один важливий показник - це вміст білків, жирів і вуглеводів.

Найменування органічної речовини Зміст в 100 г продукту % Від рекомендованої добової норми
білки 1,0 г 1,7%
жири 1,0 г 1,9%
вуглеводи 74,0 г 3,3%

важливо! Як видно з таблиці, основним компонентом зілля будуть вуглеводи. Тому не варто зловживати цим корисним продуктом людям, які прагнуть скинути вагу.

Корисні властивості меду з пергою

Перга - це потужний засіб навіть у чистому вигляді, але, з`єднавши її з медом, ви отримуєте ліки майже від усіх хвороб. Мед підсилює її корисні властивості і доповнює своїми власними.

І перше, на що варто звернути увагу, - це використання зілля як найпотужніше імуностимулюючу засіб, яке поки не перевершив жоден штучно створений препарат.Але цим не обмежується користь від суміші, вона ще:

  • збільшує кількість гемоглобіну в крові;
  • підвищує апетит;
  • підвищує енергетику;
  • благотворно впливає на очі;
  • підвищує витривалість;
  • покращує роботу мозку;
  • гальмує дегенеративні процеси при хворобі Паркінсона і розсіяному склерозі;
  • знижує загрозу викидня при вагітності;
  • полегшує перебіг токсикозу на початку вагітності;
  • покращує регенерацію і загоєння ран;
  • підвищує потенцію;
  • упорядковує метаболізм;
  • покращує стан кровоносних судин;
  • гарне заспокійливе;
  • сприяє лікуванню хронічних захворювань.

Дізнайтеся чому варто вживати медову воду вранці натщесерце.

Таким чином, за допомогою меду з пергою можна позбутися:

  • недокрів`я;
  • гіпертонії;
  • хвороб нирок і печінки;
  • виразки шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • ожиріння;
  • ендокринних захворювань;
  • також ця суміш прискорює процес одужання при різних формах туберкульозу і гепатиту.

шкода

Але у кожного засобу є своя оборотна сторона. Певної шкоди може принести і цей продукт.

Мед і перга це не єдині корисні продукти, які дають нам бджоли. Цінними також є: бджолиний віск, пилок, маточне і трутневе молочко, бджолина отрута, забрус і прополіс.

можлива шкода

Отже, з якими прояви шкоди ви можете зіткнутися при вживанні такого засобу:

  • висока алергенність. Продукти бджільництва дуже алергенні. Їх не можна приймати в їжу дітям до трьох років та людям з алергією;
  • високий вміст цукру.Висока калорійність і великий вміст цукру при надмірному споживанні можуть привести до проблем із зубами і виникнення діабету.

Таким чином, більшості людей, цей продукт піде на користь. Але існують і явні протипоказання для прийому цього засобу.

явні протипоказання

Повністю відмовитися від прийому в їжу слід в таких ситуаціях:

  • онкологічні захворювання 3-4-й стадії;
  • цукровий діабет;
  • кровотечі;
  • Базедова хвороба.
Як бачите, користь від продукту величезна, а шкода мінімальний.

Чи знаєте ви? Щоб зібрати 1 кг меду, бджолі потрібно зробити 150 000 вильотів і налітати 300 000 км, відвідавши при цьому 10 млн квіток.

Як приготувати мед з пергою

Тепер перейдемо до приготування цього цілющого продукту.

Пергу спочатку поміщають в холодильник і охолоджують, можна навіть злегка заморозити. Охолоджені гранули подрібнюються будь-яким зручним способом - в ступці, міксером, пропустити через м`ясорубку.

Потім в ємність вливається мед. Він повинен бути рідким, щоб добре змішався. Найкраще взяти акацієвий.

Співвідношення інгредієнтів можна підібрати за вашим бажанням, але найбільшою популярністю користується схема: 1 частина перги на 4 частини меду.

Відео: як приготувати пергу з медом

Як застосовувати поєднання меду і перги

Правильне застосування зілля дуже важливо, щоб витягти з нього максимальну користь.

важливо! Обов`язково порадьтеся з вашим лікарем про застосування перги як лекараства. Можливо, вам вона буде протипоказана.

Для профілактики

Для профілактики можливих захворювань рекомендується приймати близько 5 г чистої перги на добу для дорослої людини. Ви зможете підібрати свою індивідуальну дозу, взявши до уваги співвідношення інгредієнтів. Тобто якщо ви готували зілля в пропорції 1 до 4, то вам потрібно 20-25 г готового продукту на добу.

Приймається зілля натщесерце, за 10-15 хвилин до їжі. Найкраще розбити його на два прийоми - вранці і ввечері.

Для лікування

За допомогою перги можна не тільки попереджати захворювання, а й лікувати деякі з них. Наприклад, непогано допомагає вона при хворобах печінки.

Для цього потрібно приймати по одній чайній ложці кошти 2-3 рази на день. Пити її треба після їжі і не поспішати ковтати, краще розсмоктувати в роті.Курс лікування - 4-6 тижнів. Потім потрібно зробити перерву близько двох тижнів.

Добре показує себе це засіб при лікуванні хвороб серцево-судинної системи.

Так, 2-3 г перги з медом (у співвідношенні 1 до 1) на добу допоможуть вам нормалізувати тиск.

А для усунення наслідків інсульту допоможуть 5 г препарату, розбиті на 2-3 прийоми.

Для нормалізації гемоглобіну в крові і усунення недокрів`я приймайте 10-15 г перги на добу, також розбиваючи їх на 3 прийоми.

мед корисний для здоров`я - цей факт ні в кого не викликає сумнівів. Цілющі властивості продукту відомі з давніх часів. Вважається що найкориснішими видами меду є: гречаний, липовий, акацієвий, каштановий, еспарцетовий, соняшниковий, одуванчіковий, ріпаковий, кіпрейний і донниковий.

Правильне зберігання продукту

Перга з медом зберігається в скляній тарі. Ретельно її закупорте і поставте в темне, сухе приміщення, де передбачається зберігати продукт. Оптимальна температура - від 2 до 10 градусів. За такої умови засіб збережеться протягом декількох років.

Порушення температурного режиму зберігання призведе до псування продукту: він або втратить всі свої корисні властивості, або там заведуться комахи-шкідники.Як бачимо, перга в поєднанні з медом є дуже хорошим засобом як профілактики, так і лікування багатьох хвороб. У нього майже немає протипоказань, приймати його можна і дорослим, і дітям. Воно досить недороге і просте у виготовленні.

Відгуки користувачів мережі про користь перги

Що таке Перга я дізналася не так давно. Перга - це по-іншому: бджолиний хліб або квітковий пилок, утрамбована бджолами в стільники. Бджоли заготовляють її на зиму. За смаком Перга не схожа на мед. Я взагалі мед не люблю і не купую, хоча він і корисний. Прочитала про користь Перги і вирішила взяти на пробу. Перший раз я купила Пергу окремо без меду. Вона була в вигляді маленьких коричневих кульок. На смак дійсно как-будто житній хліб, змішаний з медом. Потім я прочитала, що Пергу краще купувати в складі меду або в сотах, так вона краще зберігає свої корисні властивості.

На ринку знайшла Пергу в складі меду. Вона так і називалася Мед з пергою. Продається на вагу. Ціна за кілограм - 550 рублів. Спочатку купила трохи зовсім на пробу. Дуже сподобалася мені така Перга. Головне, не схожа на смак на звичайний жовтий мед. Смак і колір нагадує варене згущене молоко. Дуже густа. Дочка спочатку не хотіла їсти, але я їй сказала, що це мед з шоколадом. Вона спробувала і сказала: смачно. З`їли першу пробу і в наступний раз взяли цілу пластмасову баночку меду з пергою, вона нам обійшлася в 380 рублів.

Настільки густа, що ложка стоїть в ній і не падає. Я коли купувала цю Пергу з медом, продавець сказала: Ви просто не уявляєте, наскільки вона корисна.

В Інтернеті пишуть таку інформацію про Перга: склад Перги складний, не має аналогів в природі, в ній є всі відомі вітаміни і мікроелементи, 10 незамінних амінокислот, 50 ферментів, вуглеводи. Така ось комора всього корисного. З причини її високої біологічної активності і великий корисності, їсти її потрібно правильно: 1 р Перги на 1 кг. маси тіла людини. Це для лікування, а для профілактики достатньо 10 г на добу, краще їсти її з ранку. Якщо є занадто багато, буде передозування вітамінами.

Лікувати можна все, що завгодно: захворювання щитовидної залози, проблеми з судинами, Перга корисна при анемії, гіпертонії, хворобах нирок, остеопорозі, хворобах органів зору, виводить поганий холестерин, є антидепресантом.

Ми з донькою п`ємо з пергою чай. Просто беремо її ложкою і їмо. Звичайно, дотримуємося міру. Я вважаю, Перга відмінно зміцнює імунітет і є прекрасною заміною аптечних вітамінних комплексів. До того ж Перга нізкоаллергенних. Дочка хворіє вкрай рідко, легко переносить застуду.

Раджу даний продукт всім, хто хоче бути здоровим!

Привіт, друзі! Якщо ви дбаєте про своє здоров`я, намагаєтеся пити менше таблеток і хочете замінити синтетичні вітаміни натуральними, то бджолина перга-ваш ідеальний варіант.

Я думаю, що можна не розповідати про користь меду, пилку та інших продуктів бджолиного виробництва. Про їх чудесні властивості кожен з нас знає з дитинства. Так ось перга- це перероблена пилок, зібраний бджолами і старанно утрамбована в стільники, залита зверху медом. Там, без доступу повітря, під впливом бджолиної слини і молочної кислоти, вона консервується. На виході ми маємо унікальний продукт, що володіє справді дивовижними свойствамі.Пчелінная перга- найсильніша біологічно активна добавка, відмінне природний імуномодулюючий засіб. І якщо ви часто хворієте, у вас проблеми з тиском, перебої в роботі шлунково-кишкового тракту, проблеми зі шкірою, випадає волосся і ламаються нігті, то це той засіб, який однозначно варто спробувати.

У моєму особистому досвіді, бджолиний перга, в поєднанні з натуральним квітковим медом дала приголомшливий ефект! Після пологів у мене, як і у багатьох дівчат, з`явилася проблема випадіння волосся, розшарування нігтів і лущення шкіри. Звичайно ж я пила мультивітамінні комплекси і під час вагітності, і після пологів, але на волоссі і нігтях це ніяк не позначалося. Цю чудову баночку подарувала мені моя мама, велика мисливиця до всяких таких натуральних корисних штучок. Я почала пити бджолину пергу і як то взагалі забула і про волосся і про нігті. Отямилася через місяці три, коли в перервах між домашніми справами та доглядом за дитиною звернула увагу на свою шкіру, яка стала абсолютно гладкою, м`якою, без будь-яких ознак лущення і сухості, тут же я згадала, що вже давно не знімаю клаптики волосся з гребінця , і не підпилюють кожен день шаруються нігті! Після цього я більше не п`ю ніякі аптечні вітаміни, так як я знайшла свій ідеальний, універсальний і натуральний мультивітамінний комплекс!

Така коробочка 100 гр коштує 480 рублів. Не вважаю що це дорого, досить порівняти з цінами аптечних мультивітамінів. Купити бджолиний пергу можна в магазинах продуктів бджільництва і в магазинах здорового харчування.


Переглядів: 69
    

Рекомендуємо також