» » Час цвітіння амброзії - готуємося зустрічати небезпеку

Час цвітіння амброзії - готуємося зустрічати небезпеку

Підкажіть приблизний час цвітіння амброзії. Сама я абсолютно спокійно переношу все рослини, і навіть харчової алергії ніколи не було. Але в нашій молодій сім`ї з`явилося поповнення - народилася красуня-донька. І тут для мене почався справжній кошмар. Малятко буквально з перших днів часто страждала від діатезу. А коли трохи підросла, виявилася алергія. Здали аналізи, виявилося, на рослини, особливо на амброзію. Тепер не знаю, що робити. Доведеться, напевно, на період її цвітіння переїжджати до бабусі. Самі ми живемо в південному регіоні, а мої батьки - на Півночі. Там точно цієї гидоти НЕ буде.

час цвітіння амброзіїЧас цвітіння амброзії - справжнє випробування для алергіків. Навіть якщо поблизу немає заростей рослини, це не гарантує безпеку. Її дрібна пилок розноситься вітрами далеко за межі зростання. Вдихнувши її, астматики змушені звертатися в лікарню у зв`язку з посиленням свого стану. Діти, люди зі слабким імунітетом, зі схильністю до алергічних реакцій - ця категорія є найбільш вразливою. Причому чхання і риніт - лише самі нешкідливі ознаки алергії. У деяких випадках пилок амброзії призводить до летального результату. Іноді люди змушені закриватися в своїх будинках, брати відпустку на роботі і навіть їхати, поки не закінчиться цвітіння амброзії. Коли ж чекати небезпеки і як зрозуміти, що ви перед нею не встояли?

На території нашої батьківщини найчастіше можна зустріти три різновиди амброзії: полинолистої, трироздільна і голометельчатую.

Час цвітіння амброзії для різних регіонів

квітучий кущ амброзіїНайбільш поширеною амброзія є в південних і центральних регіонах, а також в Криму. З огляду на кліматичні особливості, терміни цвітіння рослини «плаваючі» і трохи зсуваються. Орієнтовно амброзія цвіте в такий час:

  • Краснодарський край: початок цвітіння в кінці липня, масове - в середині серпня;
  • Крим: початок - в середині липня, масово - на початку серпня;
  • Поволжі: з серпня до середини вересня;
  • центральна смуга: з початку серпня до другої декади вересня;
  • Примор`ї: з середини липня до вересня;
  • Хабаровський край: початок - в середині липня, масово - в першій декаді серпня.

симптоми алергії

симптоми алергіїЯкщо влітку у вас несподівано змінилося самопочуття, а явних причин для занепокоєння немає, варто запідозрити про алергічної реакції на цвітіння амброзії. Вона проявляється такими симптомами:

  • постійна сльозотеча;
  • тривалий риніт (нежить);
  • сухий кашель без мокротиння;
  • розвиток запального процесу очей;
  • висипання на шкірі;
  • часте запаморочення;
  • безсоння;
  • депресивний стан;
  • запалення гортані і дихальних шляхів.

Вилікувати «амброзієвого алергію повністю можна тільки шляхом усунення джерела проблеми. Прийом антигістамінних засобів допоможе полегшити стан.

Види амброзії, поширеність і час цвітіння - відео


Переглядів: 135